Predsjednik Jakov Milatović, koji je zahvaljujući aktuelnom premijeru Milojku Spajiću, lideru Nove srpske demokratije Andriji Mandiću, lideru Demokrata Aleksi Bečiću i lideru Ujedinjene Goranu Daniloviću, pobijedio na predsjedničkim izborima gdje je osvojio 58,9 posto podrške birača, za samo nekoliko mjeseci izgubio je potpuno legtimitet. Kada bi poštovao moralna načela, obzirom da se na ista često poziva i drži moralne pridike sam bi tražio vanredne predsjedničke izbore jer je više nego očigledno da je uzurpirao mjesto predsjednika. Ovu tvrdnju potkrepljuje činjenica da je od aprila 2023. godine Milatović uspio da izgubi podršku gore navedenih lidera koji su ne računajući Spajića koji je tada bo sa njim u stranci u pobjedu ovog predsjedničkog kandidata utkali 107.600 glasova. Kada od toga oduzmemo glasove PES-a čiji je kandidat bio, pa napustio tu partiju, jasno je da bi se Milatović borio za cenzus. Kandidat Demokratske partije socijalista (DPS), Milo Đukanović tada je osvojio 41,1 posto glasova, odnosno 66.823 glasa manje od Milatovića.
U prvom krugu tadašnji predsjednik Crne Gore i Demokratske partije socijalista Milo Đukanović osvojio je 35,37 odsto glasova, tj. 119.673 glas, zamjenik predsjednika Pokreta Evropa sad Jakov Milatović 28,92 odsto, ili 97.858 glasova. Računica je jasna. Milatović ne bi mogao biti ni predsjednik mjesne zajednce Dabovići, a kamoli na čelu države.
Kolika je sada snaga predsjednika koji je u međuvremenu promijenio dres nije poznato, ali se očigledno broji na prstima jedne ruke. Sadašnji predsjednik sada ruši vlast u Podgorici sa onima protiv kojih je u predsjedničkoj trci dobio svesrdnu pomoć od Mandća, Bečića i Kneževića. Glavni savjetnici su mu sada Daliborka Uljarević, Ranko Krivokapić i Željko Ivanovć. Prva je direktorica CGO optuživana za plagiranje diplomskog rada, Krvokapić je ostao van parlamenta jer nije prešao cenzus, a vlasnik Vijesti je poznat po tome što svakih godinu dana stvori po jednu partiju i razderu mu je kao “šangajke”. To je ekoa koja se sprema da izađe na podgoričke izbore zajedno sa bvšim premijerom Dritanom Abazovićem koji je jedan od onih koji nije preživio zagrljaj Željka Ivanovića.
Tu svakako ne treba zaboraviti ni vanparlamentarnog kolumnistu Zemusnkog klana Neobojšu Medojevića. Ekipa okupljenja oko predsjednika Milatovića, svojim političkim iskustvom i dosadašnjim rezultatima mogu Jakovu garantovati sgurno mjesto pomoćnog radnka na održavanju bazena na Glavi Zete.