Podgorička policija uhapsila je dvojicu osumnjičenih, M.R. (33) zbog pljačke zlatare u vrijednosti preko 6.000 eura, a M.R. (21) jer je pod prijetnjom iznudo 3.000 eura od bivše partnerke. Kako je saopšteno iz policije, osumnjičeni su uhapšeni po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici,
Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica rasvijetlili su krivično djelo teška krađa na štetu jedne zlatarske radnje u Podgorici i kao osumnjičenog identifikovali M.R., za kojim je prethodno bila raspisana lokalna potraga.
“M.R. su locirali službenici Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj, nakon čega je predat na dalju nadležnost službenicima Odjeljenja bezbjednosti Podgorica”, kazali su iz policije.
Sumnja se da je M.R. 25. maja 2026. godine ušao u jednu zlatarsku radnju u Podgorici, gdje je, koristeći nepažnju zaposlene, ukrao futrolu sa većim brojem zlatnih lančića ukupne vrijednosti oko 6.300 eura, nakon čega se udaljio u nepoznatom pravcu.
Uhapšen je i M.R. (21) iz Podgorice zbog sumnje da je iznudio novac od bivše emotivne partnerke.
“Sumnja se da je M.R. 14. juna 2026. godine, oštećenoj uputio prijetnje da će napasti nju i njeno dijete, te tom prilikom od iste iznudio novčani iznos od 3.000 eura. Nakon što mu je oštećena predala zahtijevani novac, osumnjičeni je uočio da je sačinila fotografiju događaja, nakon čega joj je zadao udarac nogom u predjelu tijela, nanoseći joj laku tjelesnu povredu”, navodi se u saopštenju policije.

